15 Haziran 2013 Cumartesi

Sen Gelmeden..1 Deniz Masalı #1
Sen gelmeden..
Biz senin geleceğinin hayalini bile kuramazken..
Öyle günler geçip gitti ki yazmasam olmaz..
Bazıları öyle güzel,bazıları öyle zordular..
Ama onlar bizi aile yaptılar..

Anniş ve Babiş..2005 yılında tanıştılar..Ki tanışmak denirse ona,hatta birbirlerini ilk kez Fanta Festival'inde gördüler..Sohbetler ettiler uzun uzun,dertleştiler..Akışa bırakmışlardı herşeyi,farkında olmadan sevdiler,sevdalandılar..Çocuktular daha,ne olduğunu bilmeden evlenelim dediler..Aile'ler girdi işin içine..Söz,nişan derken düğün yapıldı..Aşk'la doluydu kalpleri,pespembe idi hayalleri..Bulutlarda yürüyor gibiydi ikisi..Zor zamanlarda olmuştu ama geçiyordu herşey..

2,5 sene sonra bir bebek haberi aldılar ansızın..Şaşırdılar,sevindiler,ne yapsınlar bilemediler..Sevinçlerini paylaşamadan daha,bebeğin hasta olduğunu öğrendiler,16.haftada ikende kaybettiler..Çok üzüldü anniş,zorlu hastahane süreçlerinden geçti,bir de ameliyat geçirdi üzerine..Öyle üzüldü ki onu kaybettiğine,herşey anlamını yitirdi gözünde..

Zaman geçti,zaman aktı..Derken kabuk bağladı yaralar..Ama bu kez tedavi süreci başladı..Önce kendiliğinden olur dedi doktorlar olmadı,sonra çatlatma iğnesi denendi 3-4 kez yine olmadı,en son çare aşılama idi,o da olmadı..Ondada gelmeyince sen,bu fikri sildi Anniş zihninden..

En iyisi tatil dedi,düştü tatil yollarına..Eylül'de tüp bebek merkezi ziyareti son çare'ydi ama gerek kalmadı :) Tatil sonrası bir sürpriz olarak sen var oldun hayatında..2012 Temmuz'u idi ve de Ramazan..

Seni bilmeden bütün ay oruç tuttu Anniş,yürüyüş yaptı durmadan geceleri..İçi yanıyordu oruçtan sandı,kokular duyumsadı açlıktan sandı,acaba mı?deyince sonra test yaptı,yerlere döktü heyecandan,hiçbirşey öğrenemedi..Ertesi gün bir daha..2 kırmızı çizgi'yi görünce şok oldu,tahmin ediyordu da ihtimal vermiyordu ya..Hemen balkona koştu..Anneanne,kuzenler,Babiş ev sevinç çığlıkları ile doldu..

O gece hemen doktor randevusu alındı,uyunmadı heyecandan..Bir ertesi güne idi randevu..Geçmek bilmedi saatler,bitmek bilmedi zihinde sorular..

Ve o an!! İşte doktorun yanındayız..O bile şaşkın kendiliğinden sürpriz yapıp gelmen konusunda..Kalbinin gümbür gümbür sesi kulaklarımda..7 hafta 3 günlük'müşsün daha :)
4 yorum:

 1. ayy ne kadar güzel anlatmışsınız o kadar ki gözlerim dolu dolu okudum bu yazıyı Rabbim isteyen herkeze tattırsın evlat sevgisini :)

  YanıtlaSil
 2. Yazmaya başlamışsın hikayenizi çok etkilendim allahın takdiri işte. Bazen çok istersin olmuyor bazen düşünmediğin an geliyor. Bebekler ne zaman geleceğini çok iyi biliyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim,evet öyle oluyor ama onlar biliyor en iyi gelecekleri zamanı

   Sil

 

Blog Template by BloggerCandy.com